Kafe Toplantıları

Kafe toplantıları 2 ayda bir İstanbul’un herhangi bir kafesinde gerçekleştirilen ücretsiz toplantılardır. Toplantılar sınıf bazlı olup, yalnızca ilgili sınıfın öğrencileri ve öğretmeni katılır. Öğretmenlerimiz, kafe toplantısı için Londra’dan Türkiye’ye özel olarak gelmektedir.

Bu süreç, aynı zamanda bir eğitim sürecidir. Zira kafe toplantılarını, reel olarak gerçekleştirilen konuşma atölyelerine benzetebiliriz. Yaklaşık 4-5 saatlik süreçte sohbet edilir, oyun oynanır, yemek yenir. Toplantıya hakim olan ingilizcedir, ve öğretmenimiz nazarında kafe toplantısı bir ders niteliğindedir.

Toplantılara dışarıdan katılım olmamakla birlikte her sınıfın toplantısı özel olarak organize edilir. Diğer bir yandan öğrenciler, bu toplantılar vasıtasıyla uzun zamandır gördükleri ve konuştukları sınıf arkadaşları ile yüz yüze tanışma ve kaynaşma imkanı yakalarlar. Kafe toplantıları aynı zamanda bir uluslararası sosyal aktivitedir.

Sınıf öğrencilerine özel olarak belirli zamanlarda organize edilen çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler mevcuttur. Bu hususta detaylı bilgi sınıf bünyesinde öğrencilere aktarılır. Bu aktiviteler genellikle dışarıdan katılıma kapalıdır. Bu aktivitelere ilişkin detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.