Genel Bilgilendirme

Sınıflara Kayıt Olma;

Endaca Online Eğitim Sistemi’ne dahil olan öğrenciler, derlsere katılabilmek için bir sınıfa kayıt olmalıdırlar. Öğrenciler kullanıcı panellerinden “Ders Kaydı” sekmesine tıklayarak kayıt yaptırabilecekleri uygun sınıfları listeleyebilirler. Burada yalnızca kayda açık olan sınıflar listelenmekte olup, kontenjanı dolan veya kayda kapatılan sınıflar otomatik olarak yayından kalkmaktadır. Bu ekranda öğrenciler ilgili sınıflara ait toplam kontenjan sayısını, boş kontenjan sayısını, sınıfın sorumlu öğretmenini, sınıfın dil seviyesini, eğitimin başlangıç tarihini, eğitim kapsamındaki ders saatlerini vb. bilgileri görebilirler.
Dil Seviyesini Belirleme;

Genel İngilizce Eğitimleri, Yarı Yoğun İngiilizce Eğitimleri, Yoğun İngilizce Eğitimleri ve İş İngilizcesi Eğitimleri’ne dahil olmak isteyen öğrencilerin mevcut dil seviyelerinin doğru şekilde tespit edilmesi önemli bir husustur. Bu noktada uzman eğitmenlerimiz, danışmanlarımız ve Oxford University Press ortaklığında hazırladığımız ve 3 aşamadan (yazılı, konuşma, anlama) oluşan sınav sonrasında öğrencilerin dil seviyesi tespit edilir. Dil seviyesi tespit edilen öğrenciler, yalnızca kendi seviyelerine uygun olan sınıflara kayıt yaptırabilirler.


Okul İngilizcesi Eğitimleri’ne Kayıt Olma ve Dil Seviyesi;

Okul İngilizcesi Eğitimleri’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, normalde okumakta oldukları sınıflar ile eşdeğer sınıflara kayıt yaptırabilirler. Bu sınıflar 1. Sınıf ile 12. Sınıf aralığındadır. Bu sınıflarda eğitim seviyesi, Türkiye’deki Milli Eğitim Bakanlığı’na paralel nitelikte Oxford University Press doğrultusunda Oxford yayınları kullanılarak uzmanlarımızca hazırlanan müfredat eşliğinde ilerlemektedir.
Ödeme İşlemleri;

Herhangi bir sınıfa kayıt yaptırmak isteyen öğrencinin, o sınıf için yeterli kontör bakiyesine sahip olması gerekmektedir. Mevcut kontörü yeterli olmayan öğrenciler “Bakiye Yükle” sekmesine tıklayarak kredi kartı, havale, EFT ya da elden ödeme seçeneklerinden birini tercih ederek ödeme gerçekleştirebilir, sonrasında ilgili sınıfa kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.


Sertifikasyon ve Devamlılık Koşulları;

Toplam ders saatinin % 70’ine katılım gösteren öğrenciler başarı sertifikası almak için değerlendirme sınavına girmeye hak kazanırlar, sınav sonrası mevcut dil durumuna uygun şekilde sertifikasyon süreci tamamlanır.

Toplam ders saatinin % 70’inden daha azına katılan öğrenciler, sertifika alamazlar. Bu hususta sınıf öğretmenlerimiz %10 oranında inisiyatif kullanabilmektedir.


Endaca ile online olarak eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, bitirdikleri seviyeye ait sertifikalarını almaktadırlar. Bu kurum ABSL onaylı, akreditasyon süreçlerini tamamlamış uluslararası eğitim kurumlarıdır. Sertifikasyon hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayınız.